Projekt DEAL prof. dr. sc. Tamare Turza-Bogdan dobitnik Europske nagrade za inovativno poučavanje za 2022. godinu

Nakon što je Erasmus projekt Razvoj pismenosti i učenje jezika za djecu mlađe dobi u nepovoljnom položaju – DEAL od strane Europske komisije izabran za primjer dobre prakse za područje Europe, dobitnik je još jedne europske nagrade, Europske nagrade za inovativno poučavanje za 2022. godinu.

Vijest o tome objavljena je na mrežnim stranicama Agencije za mobilnost i programe Europske unije, https://ampeu.hr/novosti/predstavljamo-cetiri-hrvatska-dobitnika-europske-nagrade-za-inovativno-poucavanje-za-2022-godinu kao i na mrežnim stranicama sveučilišnih novina Universitas, https://www.universitas-portal.hr/poznati-dobitnici-europske-nagrade-za-inovativno-poucavanje-za-2022-godinu/.

Nositelj projekta: Učiteljski fakultet Sveučilišta u Zagrebu;

Voditeljica projekta: prof. dr. sc. Tamara Turza-Bogdan, Katedra za hrvatski jezik i književnost, scensku i medijsku kulturu;

Sudionici projekta:

• prof. dr. sc. Lidija Cvikić, Katedra za hrvatski jezik i književnost, scensku i medijsku kulturu,
  • prof. dr. sc. Vladimira Velički, Katedra za hrvatski jezik i književnost, scensku i medijsku kulturu,
  • izv. prof. dr. sc. Katarina Aladrović Slovaček, Katedra za hrvatski jezik i književnost, scensku i medijsku kulturu,
  • doc. dr. sc. Jelena Vignjević, Katedra za hrvatski jezik i književnost, scensku i medijsku kulturu,
  • izv. prof. dr. sc. Predrag Oreški, Katedra za informacijske znanosti,
  • izv. prof. dr. art. Kristina Horvat Blažinović, Katedra umjetničkog područja.

Krajem listopada 2022. godine u organizaciji Europske komisije profesorici Turza-Bogdan bit će svečano uručena nagrada u Brussellesu.

Čestitamo profesorici Turza Bogdan i njezinomu timu na još jednom velikom priznanju!

Prof. dr. sc. Tamara Turza Bogdan
Preuzeto s mrežnih stranica AMPEU