Integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij – Učiteljski studij s cjeloživotnim obrazovanjem i obrazovanjem odraslih

Studij završava uspješnim polaganjem svih ispita iz studijskoga programa, dovršenjem ostalih studijskih obaveza te izradom i obranom diplomskoga rada čime se stječe minimalno 300 ECTS bodova.

Studijski program obuhvaća pedagoško-psihološko-didaktičku skupinu predmeta, temeljne predmete struka, metodičku skupinu predmeta i skupinu predmeta IZ PODRUČJA CJELOŽIVOTNOG OBRAZOVANJA I OBRAZOVANJA ODRASLIH. Završetkom studija stječu se kompetencije potrebne za cjeloviti odgoj i obrazovanje djece mlađe školske dobi (od 1. do 4. razreda osnovne škole) te andragoške kompetencije potrebne za odgojno-obrazovni rad u obrazovanju odraslih u cijeloj osnovnoj školi. Kompetencije stečene u dijelu studija smjera cjeloživotno obrazovanje i obrazovanje odraslih omogućavaju samostalno izvođenje odgojno-obrazovnoga rada u obrazovanju odraslih od 1. do 8. razreda osnovne škole.