Odluka o izboru temeljem javnog natječaja – docent (filologija)

Na temelju članka 40. Zakona o visokom obrazovanju i znanstvenoj djelatnosti („Narodne novine“ br. 119/22), članka 41. Statuta Učiteljskog fakulteta, u postupku izbora na znanstveno-nastavno radno mjesto docenta, u znanstvenom području humanističkih znanosti, znanstveno polje filologija (anglistika), na neodređeno vrijeme, s punim radnim vremenom, Fakultetsko vijeće na 6. redovitoj sjednici u ak. god. 2023./2024., održanoj 29. veljače 2024. donosi sljedeću

ODLUKU

Usvaja se mišljenje stručnog povjerenstva od 19. veljače  2024., te se dr. sc. Nikola Novaković, pred., izabire na znanstveno-nastavno radno mjesto docenta, u znanstvenom području humanističkih znanosti, znanstveno polje filologija (anglistika), na Učiteljskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, na vrijeme od pet godina.

Odluka stupa na snagu danom donošenja.

Obrazloženje

Fakultetsko vijeće Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, svojom Odlukom KLASA: 112-01/23-03/16, URBROJ: 251-378-04-23-1 od 19. prosinca 2023., pokrenulo je postupak za izbor na: (2.) znanstveno-nastavno radno mjesto docenta, u znanstvenom području humanističkih znanosti, znanstveno polje filologija (anglistika), na neodređeno vrijeme, s punim radnim vremenom – 1 izvršitelj (m/ž). Istom Odlukom Fakultetskog vijeća imenovano je Stručno povjerenstvo u sastavu:  izv. prof. dr. sc. Ivana Cindrić, izvanredna profesorica, u znanstvenom području humanističkih znanosti, znanstveno polje filologija, Učiteljski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, doc. dr. sc. Ivana Milković, docentica, u znanstvenom području humanističkih znanosti, znanstveno polje filologija, Učiteljski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Renata Šamo, redovita profesorica, u znanstvenom području humanističkih znanosti, znanstveno polje filologija, Filozofski fakultet Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli. Na natječaj, objavljen u Narodnim novinama br. 156/2023 od 27. prosinca 2023., na The EURAXESS Jobs Portal Team od 21. prosinca 2023. i web stranici Učiteljskog fakulteta 21. prosinca 2023. javio se: dr. sc. Nikola Novaković, pred.

Prema Izvještaju Stručnog povjerenstva pristupnik dr. sc. Nikola Novaković, pred., udovoljava uvjetima za izbor na znanstveno-nastavno radno mjesto docenta, u znanstvenom području humanističkih znanosti, znanstveno polje filologija (anglistika). Odlukom Matičnog odbora za područje humanističkih znanosti – polje filologije, KLASA: UP/I-640-03/21-01/0883, URBROJ: 355-06-04-21-0002 od 10. rujna 2021., dr. sc. Nikola Novaković, pred., izabran je u znanstveno zvanje znanstvenog suradnika u znanstvenom području humanističkih znanosti – polje filologija. Sukladno uputi Ministarstva znanosti i obrazovanja KLASA: 640-03/22-03/00013, URBROJ: 533-04-22-0001 od 16. prosinca 2022. godine, s obzirom da pristupnik u postupku izbora na slobodno znanstveno-nastavno radno mjesto ima odluku nadležnog matičnog odbora kojom je izabran u odgovarajuće znanstveno zvanje koje je uvjet za izbor na znanstveno-nastavno radno mjesto, Učiteljski fakultet nije obvezan dostaviti predmet nadležnom matičnom odboru jer je već provedena odredba prema kojoj se odluka kojom se utvrđuje kako nastavnik ispunjava kriterije za izbor dostavlja nadležnom matičnom odboru.

Nakon provedenog tajnog glasovanja, natpolovičnom većinom glasova nazočnih članova Fakultetskog vijeća, donijeta je odluka kao u dispozitivu.

Odluku o izboru (PDF) možete preuzeti ovdje – Odluka o izboru temeljem javnog natječaja: docent