Art a la carte

U nedjelju 1. ožujka 2020. na Trećem programu Hrvatske Televizije prikazana je emisija Art a la carte posvećena dječjoj književnosti. Gošće su bile red. prof. Diana Zalar i izv. prof. Dubravka Zima. Bilo je riječi o mehanizmima cenzure u dječjoj knjizi, suvremenoj literaturi za djecu i adolescente dostupnoj u Hrvatskoj, ulozi Učiteljskog fakulteta u promicanju znanosti o dječjoj književnosti i kulturi. Govorilo se, nadalje, o nagradama za dječju književnost, lektiri i potrebnim izmjenama u kurikulumskom predstavljanju lektire djeci, čitateljskim klubovima, novim znanstvenim i stručnim studijama vezanim uz temu emisije; o potrebi predstavljanja novih knjiga dječjoj i roditeljskoj populaciji. Emisija je završila razgovorom o prevođenju knjige Marka Twaina “Kraljević i prosjak” (prijevod D. Zalar izašao je u trećem tiskanom i u jednom digitalnom izdanju), i dokumentarnim filmom o slavnom putovanju Marka Twaina prvim tadašnjim kruzerom iz Amerike u Jeruzalem.