Prvi korak u revitalizaciji studentskog života u gradu Petrinji

Drage kolegice i kolege, dragi zaposlenici Učiteljskog fakulteta, drage studentice i studenti,

danas su dobivena dva kontejnera za rad Studentske službe na Odsjeku u Petrinji. Kontejnere je osigurao ministar hrvatskih branitelja i načelnik Stožera civilne zaštite za otklanjanje posljedica potresa Tomo Medved. Također, danas je započela izrada Elaborata postojećeg stanja te su inženjeri ovaj tjedan u prostorijama zgrade u Petrinji na izvidu.

Dodatno, Ministarstvo znanosti i obrazovanja osiguralo je Učiteljskom fakultetu sredstva za kupnju 50 prijenosnih računala za potrebe studenata, profesora i vanjskih suradnika čiji su domovi teško stradali tijekom katastrofalnog potresa na području Sisačko-moslavačke županije. Računala će biti uručena nakon završetka postupka odabira najpovoljnijeg ponuđača informatičke opreme. Nadalje, nastavlja se sanacija zgrade Središnjice u Zagrebu, točnije prizemlja i manjih oštećenja na katovima od katastrofalnog potresa u Petrinji koji je 29.12.2020. nanio manju štetu objektima i na području Grada Zagreba i Zaprešića.

Dekan,

Prof. dr. sc. Siniša Opić