Odluka o izboru – docent u  znanstvenom području društvenih znanosti, znanstveno polje: edukacijsko-rehabilitacijske znanosti

KLASA: 112-01/23-03/06

URBROJ: 251-378-04-23-18

Zagreb, 11. srpnja 2023.

Na temelju članka 40. Zakona o visokom obrazovanju i znanstvenoj djelatnosti („Narodne novine“ br. 119/22), članka 41. Statuta Učiteljskog fakulteta, u postupku izbora u znanstveno-nastavno radno mjesto docenta, u znanstvenom području društvenih znanosti, znanstveno polje: edukacijsko-rehabilitacijske znanosti, na Katedri za pedagogiju i didaktiku, na neodređeno vrijeme, s punim radnim vremenom, Fakultetsko vijeće na 10. redovitoj sjednici u ak. god. 2022./2023., održanoj 11. srpnja 2023. donosi sljedeću

ODLUKU

Izabire se doc. dr. sc. Zlatko Bukvić u znanstveno-nastavno radno mjesto docenta, u  znanstvenom području društvenih znanosti, znanstveno polje: edukacijsko-rehabilitacijske znanosti, na Katedri za pedagogiju i didaktiku, na Učiteljskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, na vrijeme od pet godina.

Odluka stupa na snagu danom donošenja.

Obrazloženje

Fakultetsko vijeće Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, svojom Odlukom KLASA: 112-01/23-03/06 URBROJ: 251-378-04-23-1 od 28. ožujka 2023. pokrenulo je postupak za izbor u: (1.) znanstveno-nastavno radno mjesto docenta, u znanstvenom području društvenih znanosti, znanstveno polje: Edukacijsko-rehabilitacijske znanosti, na Katedri za pedagogiju i didaktiku, na neodređeno vrijeme, s punim radnim vremenom – 1 izvršitelj (m/ž).

Istom Odlukom Fakultetskog vijeća imenovano je Stručno povjerenstvo u sastavu: izv. prof. dr. sc. Jasna Kudek Mirošević, Učiteljski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Zrinjka Stančić, Edukacijsko-rehabilitacijski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Daniela Bratković, Edukacijsko-rehabilitacijski fakultet Sveučilišta u Zagrebu.

Na natječaj, objavljen u Narodnim novinama br. 45/2023 od 26. travnja 2023., na The EURAXESS Jobs Portal Team od 24. travnja 2023. i web stranici Učiteljskog fakulteta 20. travnja 2023. javili su se: doc. dr. sc. Zlatko Bukvić i doc. dr. sc. Dragana Mamić.

Prema Izvještaju Stručnog povjerenstva oboje pristupnika doc. dr. sc. Zlatko Bukvić i doc. dr. sc. Dragana Mamić udovoljavaju uvjetima za izbor u znanstveno-nastavno radno mjesto docenta, znanstvenom području društvenih znanosti, znanstveno polje: edukacijsko-rehabilitacijske znanosti. Povjerenstvo prednost daje doc. dr. sc. Zlatku Bukviću, koji ostvaruje potpunije uvjete koji na Katedri za pedagogiju i didaktiku odgovaraju području inkluzivne edukacije i rehabilitacije te inkluzivne  pedagogije, prema većem broju objavljenih radova širega opsega znanstvenog djelovanja te u području inkluzivnog odgoja i obrazovanja, više objavljenih radova u području inkluzivne edukacije i rehabilitacije te inkluzivne pedagogije, prema nastavnom iskustvu na učiteljskom i odgojiteljskom studiju Učiteljskog fakulteta.

Odlukom Matičnog odbora za područje društvenih znanosti – polje pedagogije, logopedije, edukacijsko-rehabilitacijske znanosti i kineziologije, KLASA: UP/I-640-03/19-01/1489, URBROJ: 355-06-04-20-0004 od 12. veljače 2023., doc. dr. sc. Zlatko Bukvić izabran je u znanstveno zvanje znanstvenog suradnika u znanstvenom području društvenih znanosti – polje edukacijsko-rehabilitacijske znanosti.

Sukladno uputi Ministarstva znanosti i obrazovanja KLASA: 640-03/22-03/00013, URBROJ: 533-04-22-0001 od 16. prosinca 2022. godine, s obzirom da pristupnik u postupku izbora na više znanstveno-nastavno radno mjesto ima odluku nadležnog matičnog odbora kojom je izabran u odgovarajuće znanstveno zvanje koje je uvjet za izbor na znanstveno-nastavno radno mjesto, Učiteljski fakultet nije obvezan dostaviti predmet nadležnom matičnom odboru jer je već provedena odredba prema kojoj se odluka kojom se utvrđuje kako nastavnik ispunjava kriterije za izbor dostavlja nadležnom matičnom odboru.

Nakon provedenog tajnog glasovanja, natpolovičnom većinom glasova nazočnih članova Fakultetskog vijeća, donijeta je odluka kao u dispozitivu.

Odluku možete vidjeti ovdje.