Odluka o izboru – docent

KLASA: 112-01/23-03/08

URBROJ: 251-378-04-23-28

Zagreb, 11. srpnja 2023.

Na temelju članka 40. Zakona o visokom obrazovanju i znanstvenoj djelatnosti („Narodne novine“ br. 119/22), članka 41. Statuta Učiteljskog fakulteta, u postupku izbora u znanstveno-nastavno radno mjesto docenta, u znanstvenom području prirodnih znanosti, znanstveno polje: matematika, na neodređeno vrijeme, s punim radnim vremenom, Fakultetsko vijeće na 10. redovitoj sjednici u ak. god. 2022./2023., održanoj 11. srpnja 2023. donosi sljedeću

ODLUKU

Izabire se dr. sc. Renata Vlahović Kruc u znanstveno-nastavno radno mjesto docentice, u znanstvenom području prirodnih znanosti, znanstveno polje: matematika, na Učiteljskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, na vrijeme od pet godina.

Odluka stupa na snagu danom donošenja potvrde Matičnog odbora za polje matematike.

Obrazloženje

Fakultetsko vijeće Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, svojom Odlukom KLASA: 112-01/23-03/08, URBROJ: 251-378-04-23-1 od 25. travnja 2023. pokrenulo je postupak za izbor u: (2.) znanstveno-nastavno radno mjesto docenta, u znanstvenom području prirodnih znanosti, znanstveno polje: matematika, na neodređeno vrijeme, s punim radnim vremenom – 1 izvršitelj (m/ž). Istom Odlukom Fakultetskog vijeća imenovano je Stručno povjerenstvo u sastavu: izv. prof. dr. sc. Goran Trupčević, Učiteljski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, izv. prof. dr. sc. Tin Perkov, Učiteljski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Željka Milin Šipuš, Prirodoslovno-matematički fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Matematički odsjek. Na natječaj, objavljen u Narodnim novinama br. 48/2023 od 05. svibnja 2023., na The EURAXESS Jobs Portal Team od 27. travnja 2023. i web stranici Učiteljskog fakulteta 25. travnja 2023. javila  se: dr. sc. Renata Vlahović Kruc.

Prema Izvještaju Stručnog povjerenstva dr. sc. Renata Vlahović Kruc udovoljava uvjetima za izbor u znanstveno-nastavno radno mjesto docentice, u znanstvenom području prirodnih znanosti, znanstveno polje: matematika. Nastupno predavanje koje je dr. sc. Renata Vlahović Kruc održala dana 14. lipnja 2023. ocijenjeno je pozitivno.

Nakon provedenog tajnog glasovanja, natpolovičnom većinom glasova nazočnih članova Fakultetskog vijeća, donijeta je odluka kao u dispozitivu.

Odluku možete vidjeti ovdje.