Održan okrugli stol o usvajanju i učenju hrvatskoga jezika

U petak, 1. ožujka 2024. godine, na doktorskom studiju Jezični, književni, kulturni kontekst ranoga, predškolskoga i primarnoga obrazovanja obilježen je Dan materinskoga jezika. Pozvana predavanja imale su profesorice Jelena Kuvač Kraljević s Edukacijsko-rehabilitacijskoga fakulteta koja je problematizirala što sve znamo o usvajanju hrvatskoga jezika te  profesorica Lidija Cvikić s našeg Učiteljskog fakulteta koja je naglasila važnost učenja i poučavanja hrvatskoga kao materinskoga jezika čije je znanje preduvjet i općih obrazovnih postignuća. Nakon pozvanih predavanja deset je doktoranada aktivno sudjelovalo u okruglome stolu čija je tema bila „Perspektive usvajanja i učenja hrvatskoga kao materinskoga jezika“. Predavanjima i okruglim stolom otvorila su se brojna pitanja i potaknula se rasprava o usvajanju i učenju hrvatskoga kao materinskoga jezika iz različitih perspektiva, što je doktorandima otvorilo dodatne istraživačke teme i pobudilo nove istraživačke interese.