Započela provedba istraživanja na Horizon projektu AECED

U Republici Hrvatskoj započela je provedba istraživanja u okviru Horizon projekta AECED –
– Transforming Education for Democracy through Aesthetic and Embodied Learning, Responsive Pedagogies and Democracy-as-becoming
, 2023. – 2026., a čiji je partner Učiteljski fakultet Sveučilišta u Zagrebu. Istraživanje se u Hrvatskoj provodi kroz promatranje četiriju slučajeva, dva u primarnom i dva u visokoškolskom obrazovanju. U veljači smo započeli s primarnim obrazovanjem u koje smo uključili skupinu učitelja iz Osnovne škole Trnsko u Zagrebu te skupinu učitelja i odgojitelja s područja grada Rijeke. Istraživanje prati šest istraživačica te će se ono provoditi od veljače do lipnja ove godine. Zanimljive radionice, utemeljene na narativnim i dramskim metodama koje potiču utjelovljeno učenje, potaknule su promišljanja o demokraciji te proces učenja o temeljnim demokratskim pojmovima.

Slika 1. Prikaz metode rada s učiteljima u OŠ Trnsko

Slika 2. Prikaz metode rada s učiteljima i odgojiteljima s područja grada Rijeke