Proslava Dana Odsjeka u Čakovcu

U ponedjeljak 26. 4. 2021. svečano je obilježen Dan Odsjeka u Čakovcu.

Uz prigodni kulturno-umjetnički program u sklopu obilježavanja 142. godišnjice obrazovanja učitelja, u parku Odsjeka u Čakovcu otkrivena je bista prof. dr. Zvonimiru Bartoliću, prvom dekanu tadašnje Visoke učiteljske škole u Čakovcu, vrsnom znanstveniku, sveučilišnom profesoru i zastupniku tadašnjeg Županijskog doma Sabora 1993-1997.

Bista profesora Bartolića četvrta je po redu u Aleji velikana Odsjeka u Čakovcu pa se tako prof. dr. Zvonimir Bartolić našao uz bok dr. Ivana Novaka, akademika Vinka Žganca te književnika Nikole Pavića.

Bistu su zajednički podigli Međimurska županija (koja je bistu i financirala), Ogranak Matice hrvatske u Čakovcu i Učiteljski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, a otkrio ju je međimurski župan Matija Posavec. Bista je umjetničko djelo nedavno preminulog akademskog kipara Josipa Grgevčića, redovnog sveučilišnog profesora Odsjeka u Čakovcu.