LUF UF

Na Učiteljskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu od 28. 9. – 30. 9. 2022. održan je 1. lutkarski festival LUF UF.
Tema festivala bila je “Lutka u rukama učitelja i odgojitelja”.
LUF UF je prvi lutkarski festival u R Hrvatskoj koji okuplja učitelje, odgojitelje koji u svojoj praksi koriste lutku te im je omogućio platformu unutar koje mogu prikazati svoj umjetnički rad pred stručnjacima, kolegama i djecom te da se njihovom radu da na važnosti i istakne ga se u javnosti.
Festival LUF UF čini umjetnički program i umjetničko-stručno usavršavanje. Umjetnički program sastojao se od selektiranih amaterskih lutkarskih predstava nastalih od strane odgojitelja i učitelja za djecu, izložbe lutaka i projekcije kratkih lutka filmova.
Dok je umjetničko i stručno usavršavanje uključivalo predavanja renomiranih predavača iz umjetničkog područja, posebice lutkarstva i izvedebenih umjetnosti, te umjetničke radionice. Lutkarski festival LUF UF 2022 pokrenula doc. dr. sc. Marijana Županić Benić, organizator je Učiteljski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, a pokrovitelj HC UNIMA.

Video – https://youtu.be/XJq3eo3werA

doc. dr. sc. Marijana Županinić Benić