Konferencija “Heritage and New Horizons: Croatia and Croatians in a Global Context Conference”

Učiteljski fakultet Sveučilišta u Zagrebu partner je konferencije koju zajednički organiziraju Centar hrvatskih studija Sveučilišta Macquarie, Sydney, Australija i Zaklada hrvatskih studija u Australiji.

Konferencija pod nazivom: Heritage and New Horizons: Croatia and Croatians in a Global Context Conference održat će se 8. – 11. veljače 2024. godine u povodu 40. obljetnice uvođenja Hrvatskih studija na Sveučilištu Macquarie, a središnje teme konferencije su: hrvatski jezik i jezikoslovlje, hrvatska povijest i arheologija, hrvatska dostignuća kroz povijest. Cjelovit popis tema dostupan je na mrežnim stranicama Konferencije.

Sažeci na engleskom jeziku (oko 200 riječi) šalju se putem e-maila na: , a rok za slanje sažetaka je 1. kolovoza 2023. godine.

Mrežne stranice konferencije dostupne su preko poveznice: https://event.mq.edu.au/croatian-global-context-conference-2024/.