Obilježen Međunarodni dan materinskog jezika

Povodom Međunarodnog dana materinskog jezika u petak, 21. veljače 2020. godine, održano je na Učiteljskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu predstavljanje knjiga nastavnika Katedre za hrvatski jezik i književnost, scensku i medijsku kulturu.

Predstavljene su knjige:

• doc. dr. sc. Vesna Budinski: „Početno čitanje i pisanje na hrvatskom jeziku“, Profil Klett i Učiteljski fakultet, Zagreb
  • doc. dr. sc. Katarina Aladrović Slovaček: „Od usvajanja do učenja hrvatskoga jezika“, Alfa, Zagreb
  • izv. prof. dr. sc. Andrijana Kos-Lajtman: „Stepenice za Stojanku K.“, VBZ, Zagreb
  • izv. prof. dr. sc. Andrijana Kos-Lajtman, Sanja Lovrić Kralj, Nada Kujundžić (ur): „Stoljeće Priča iz davnine“, Hrvatska udruga istraživača dječje književnosti, Zagreb.

Predstavljanje je vodila izv. prof. dr. sc. Lidija Cvikić, predstojnica Katedre za hrvatski jezik i književnost, scensku i medijsku kulturu Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, a o knjigama su govorili:

• prof. dr. sc. Dunja Pavličević-Franić, Učiteljski fakultet u Zagrebu
  • prof. dr. sc. Ante Bežen, Učiteljski fakultet u Zagrebu (u miru)
  • izv. prof. dr. sc. Suzana Coha, Filozofski fakultet u Zagrebu
  • Ana Brnardić, pjesnikinja i književna kritičarka.

Događanju su prisustvovali i savjetnici Agencije za odgoj i obrazovanje, predstavnici Gradskoga Ureda za obrazovanje, ravnatelji i učitelji vježbaonica Učiteljskog fakulteta.

Povodom Međunarodnog dana materinskog jezika o važnosti materinskog jezika, kao i o načinima na koje znanstveno-istraživačku djelatnost zaposlenika Fakultet podupire izdanjem knjiga i časopisa za HRT Radio Sljeme govorile su izv. prof. dr. sc. Lidija Cvikić i doc. dr. sc. Martina Kolar Billege, voditeljica Centra za izdavaštvo.