Natječaj – doktorski studij Cjeloživotno obrazovanje i obrazovne znanosti

Zagreb, Savska cesta 77

raspisuje

NATJEČAJ

ZA UPIS PRISTUPNIKA NA POSLIJEDIPLOMSKI ZNANSTVENI SVEUČILIŠNI DOKTORSKI STUDIJ CJELOŽIVOTNO OBRAZOVANJE I OBRAZOVNE ZNANOSTI u području 8.0 INTERDISCIPLINARNA PODRUČJA ZNANOSTI POLJE 8.05 OBRAZOVNE ZNANOSTI u akademskoj godini 2021./2022., s početkom nastave u zimskom semestru

1. UVJETI UPISA NA STUDIJ
  2. Na poslijediplomski doktorski studij Cjeloživotno obrazovanje i obrazovne znanosti mogu se upisati pristupnici koji su prethodno završili:

1. integrirani preddiplomski i diplomski učiteljski studij iz područja primarnog obrazovanja
    2. diplomski sveučilišni studij Rani i predškolski odgoj i obrazovanje
    3. sveučilišne diplomske studije nastavničkih usmjerenja iz drugih područja znanosti
    4. diplomski studij na nastavničkom fakultetu prema ranijim programima koji je izjednačen s akademskim zvanjima stečenim prema novom studijskom programu.

Ovaj je poslijediplomski doktorski studij otvoren također i za upis svih drugih stručnjaka koji su završili nenastavničke fakultete, ali su nakon studija stekli kompetencije za neposredan odgojno-obrazovni rad u nastavi (program 60 ECTS-a ili s tim izjednačeni programi).
    Pristupnici koji nisu završili diplomske studije iz polja obrazovnih znanosti mogu se upisati na doktorski studij Cjeloživotno obrazovanje i obrazovne znanosti uz uvjet prethodnog polaganja razlikovnih ispita. Povjerenstvo za upis na doktorski studij usporedit će studijske programe pristupnika i donijeti odluku o sadržaju, broju i načinu polaganja razlikovnih ispita.

Na sve pristupnike odnose se i sljedeći dodatni uvjeti za upis na doktorski studij Cjeloživotno obrazovanje i obrazovne znanosti:

• studij završen s najnižom prosječnom ocjenom 3,5 ili ima 2 preporuke sveučilišnih profesora;
    • služi se jednim svjetskim jezikom na razini mogućnosti korištenja relevantnom literaturom (razina B2 prema Zajedničkom europskom referentnom okviru za jezike).
    • motivacija za znanstveno-istraživački rad (usmeni razgovor s kandidatom uz izrađen i usmeno prezentiran prednacrt istraživanja).

Pod jednakim uvjetima prednost u rangiranju imat će kandidati s obzirom:

• na objavljene znanstvene radove iz polja obrazovnih ili srodnih znanosti
    • na radno iskustvo na znanstveno-istraživačkom projektu iz polja obrazovnih znanosti ili srodnih područja uz potvrdu voditelja projekta.

Broj slobodnih mjesta: 20

Trošak studija po doktorandu je 11.000,00 kuna po semestru.
    Školarina studija ne uključuje troškove tiskanja diplome i dopunske isprave.

Trajanje studija: tri godine (šest semestara)

Akademski stupanj koji se stječe po završetku doktorskog studija: Dr. sc.

3. DETALJNI OPIS STUDIJA I OBRAZAC ZA PRIJAVU nalazi se na web stranici Fakulteta
  4. Prijave za upis podnose se na adresu: Učiteljski fakultet, Savska cesta 77, 10 000 Zagreb, s naznakom: Prijava na poslijediplomski sveučilišni doktorski studij Cjeloživotno obrazovanje i obrazovne znanosti
    Rok za podnošenje prijava je do 30. rujna 2021. godine, odnosno do popunjenja raspoloživih mjesta.
    Sve ostale obavijesti vezane uz upis mogu se dobiti putem elektroničke pošte: majda.rijavec[at]ufzg.hr; marko.badric[at]ufzg.hr; doktorskicooz[at]ufzg.hr ili telefonom (040) 370 001.

5. POTREBNA DOKUMENTACIJA
  6. Uz prijavu na natječaj pristupnici su dužni priložiti:

• kratki životopis s popisom objavljenih znanstvenih i stručnih radova
    • domovnicu ili dokaz o državljanstvu za strane državljane (original ili elektronički zapis sa stranice e-građani)
    • izvadak iz matice rođenih (original ili elektronički zapis sa stranice e-građani)
    • diploma o završenom studiju, ili ovjerena preslika diplome, ili uvjerenje o završenom studiju
    • potvrdnica o prosjeku ocjena
    • dvije pisane preporuke sveučilišnih profesora (za osobe koje imaju prosjek ocjena manji od 3,5)
    • rješenje o priznavanju inozemne visokoškolske kvalifikacije (za strane državljane)
    • odluka ustanove o plaćanju troškova studija (ukoliko pravne osobe plaćaju troškove studija obavezno se navodi OIB ustanove)
    • nastavni plan i program prethodno završenog studija (za pristupnike koji nisu završili prethodni studij iz polja obrazovnih znanosti, ili koji su stekli magisterij znanosti ili apsolvirali na srodnom poslijediplomskom studiju)
    • popis objavljenih radova te konkretne radove (separati, knjige i sl.)
    • prednacrt istraživanja
    • te ostalu dokumentaciju koja će im osigurati ostvarivanje bodova za upis na studij (vidjeti prilog Model bodovanja pristupnika za doktorski studij na UFZG)