Novootvorena Učionica budućnosti na Učiteljskom fakultetu u Zagrebu

Upravo je na Učiteljskom fakultetu u Zagrebu otvorena digitalna Učionica budućnosti, prva takva učionica u Republici Hrvatskoj za izvođenje kreativne nastave u digitalnom okruženju vrijedna više od 140.000 kuna. Projekt pripremanja budućih učitelja za digitalnu transformaciju obrazovanja, koja je trenutno na vrhuncu diljem svijeta, pokrenut je u partnerstvu Učiteljskog fakulteta, izdavačke kuće Profil Klett te jedne od najvećih kompanija na svijetu – Googlea.

Učionica budućnosti sadrži:

• interaktivnu “pametnu” ploču visoke razlučivosti i osjetljivosti s ugrađenim računalom,
  • 24 Chromebook prijenosna računala za studente,
  • specijalizirani ormarić za odlaganje i punjenje računala,
  • računalo s perifernom opremom za profesora,
  • komunikacijsku opremu za nastavu na daljinu (55”-zidni monitor, HD kameru i širokopojasni mikrofon),
  • 24 pomična stola sa sjedalima za izvođenje kreativne nastave,
  • 24 seta udžbeničkih kompleta s pripadajućim dodatnim radnim i didaktičkim materijalima,
  • bijelu ploču.

Slike prikazuju svečano otvorenje i opremu prve digitalne Učionice budućnosti na Učiteljskom fakultetu u Zagrebu: