Konferencija „Rizici socijalne isključenosti djece u sustavu ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja“ održana u Splitu u sklopu HRZZ-ovog projekta MORENEC

Dana 15. listopada 2021 godine u suradnji Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Splitu i Agencije za odgoj i obrazovanje održana je druga konferencija projekta „Modeli odgovora na odgojno-obrazovne potrebe djece izložene riziku socijalne isključenosti u ustanovama RPOO“ (MORENEC) kojeg financira Hrvatska zaklada za znanost. Konferencija je održana na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Splitu, pod nazivom „Rizici socijalne isključenosti djece u sustavu ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja“, a okupila je 58 stručnjaka iz četiriju županija: Splitsko-dalmatinske, Šibensko-Kninske, Zadarske, Dubrovačko-neretvanske.

Skup je uz suorganizatore podržao i pozdravio gradonačelnik Grada Splita, prof. dr. sc. Ivica Puljak, a u programu su uz članice istraživačkog tima (prof. dr. sc. Dejana Bouillet, doc. dr. sc. Adrijana Višnjić Jevtić, doc dr. sc. Ivana Visković i doc. dr. sc. Esmeralda Sunko) sudjelovale i izv. prof. dr. sc. Ivanka Buzov s Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Splitu, izv. prof. dr. sc. Rozana Petani s Odjela za izborazbu odgojitelja i učitelja Sveučilišta u Zadru i Tončica Kalinić, viša savjetnica Agencije za odgoj i obrazovanje.

Više informacija o konferenciji dostupno je na www.ufzg.unizg.hr/projekti/morenec/