Sporazum o suradnji između Učiteljskog fakulteta i grada Čakovca

20.12.2021. svoj su potpis na SPORAZUM O SURADNJI između Učiteljskog fakulteta i Grada Čakovca stavili gradonačelnica Ljerka Cividini i dekan prof. dr. sc. Siniša Opić uz prisustvo prodekanice Odsjeka u Čakovcu prof. dr. sc. Blaženke Filipan-Žignić. Ovim se Sporazumom predviđa obnova postojeće sportske dvorane, podizanje balon-dvorane, uređenje urbanog parka, gradnja dječjeg vrtića, kao i sufinanciranje obnove fasade glavne zgrade Odsjeka. Već je izrađen i Ugovor koji definira prvu fazu odnosno uređenje postojeće sportske dvorane te podizanje balon-dvorane na rukometnom igralištu u koje bi Grad i Gimnastički klub Macan uložili financijska sredstva u visini od cca 4 milijuna kuna, a Odsjek u Čakovcu bi navedene dvorane koristio za održavanje nastave. Obnovom sportskog kompleksa, kao i revitalizacijom velikog prostora UF-a – Odsjeka u Čakovcu, Odsjek u Čakovcu otvorit će vrata, kako sportskim udrugama na području Grada, tako i građanstvu. Na taj će način građanima biti omogućen pristup novim sportskim i rekreativnim sadržajima te dodatni urbani standard koji će, dakako, koristiti i studenti i djelatnici UF-a, dok će Fakultet svoju odgojnu obrazovnu funkciju podići na još višu razinu.