Raspis natječaja za upis pristupnika na doktorski studij COOZ

SVEUČILIŠTE U ZAGREBU

UČITELJSKI FAKULTET

Zagreb, Savska cesta 77

raspisuje

N A T J E Č A J

ZA UPIS PRISTUPNIKA NA POSLIJEDIPLOMSKI ZNANSTVENI SVEUČILIŠNI DOKTORSKI STUDIJ CJELOŽIVOTNO OBRAZOVANJE I OBRAZOVNE ZNANOSTI

u akademskoj godini 2023./2024.,

s početkom nastave u zimskom semestru

1. UVJETI UPISA NA STUDIJ

Na poslijediplomski doktorski studij Cjeloživotno obrazovanje i obrazovne znanosti mogu se upisati pristupnici koji su prethodno završili:

1. integrirani preddiplomski i diplomski učiteljski studij iz područja primarnog obrazovanja
  2. diplomski sveučilišni studij Rani i predškolski odgoj i obrazovanje
  3. sveučilišne diplomske studije nastavničkih usmjerenja iz drugih područja znanosti
  4. diplomski studij na nastavničkom fakultetu prema ranijim programima koji je izjednačen s akademskim zvanjima stečenim prema novom studijskom programu.

Ovaj je poslijediplomski doktorski studij otvoren također i za upis svih drugih stručnjaka koji su završili nenastavničke fakultete, ali su nakon studija stekli kompetencije za neposredan odgojno-obrazovni rad u nastavi (program 60 ECTS-a ili s tim izjednačeni programi).

Pristupnici koji nisu završili diplomske studije iz polja obrazovnih znanosti mogu se upisati na doktorski studij  Cjeloživotno obrazovanje i obrazovne znanosti uz uvjet prethodnog polaganja razlikovnih ispita. Povjerenstvo za upis na doktorski studij usporedit će studijske programe pristupnika i donijeti odluku o sadržaju, broju i načinu polaganja razlikovnih ispita.

Na sve pristupnike odnose se i sljedeći DODATNI uvjeti za upis na doktorski studij Cjeloživotno obrazovanje i obrazovne znanosti:

• prosjek ocjena ostvaren na diplomskom studiju s minimalnim prosjekom 3,50 i/ili 2 preporuke sveučilišnih profesora;
  • služi se jednim stranim jezikom na razini mogućnosti korištenja relevantnom literaturom (razina B2 prema zajedničkom europskom referentnom okviru za jezike) – priložiti službenu potvrdu.
  • motivacija za znanstveno-istraživački rad (usmeni razgovor s kandidatom uz izrađen i usmeno prezentiran prednacrt istraživanja).

Pod jednakim uvjetima prednost u rangiranju imat će kandidati s obzirom:

• na objavljene znanstvene radove iz polja obrazovnih ili srodnih znanosti
  • na radno iskustvo na znanstveno-istraživačkom projektu iz polja obrazovnih znanosti ili srodnih područja uz potvrdu voditelja projekta.

Broj slobodnih mjesta: 20

Trošak studija po doktorandu je 1.459.95 EUR-a (11.000,00 kn) po semestru.

Školarina studija ne uključuje troškove tiskanja diplome i dopunske isprave.

Trajanje studija: tri godine (šest semestara)

Akademski stupanj koji se stječe po završetku doktorskog studija: doktor/doktorica znanosti interdisciplinarnog područja znanosti – (kratica: dr. sc. inter.)

1. DETALJNI OPIS STUDIJA nalazi se na web stranici Fakulteta

Prijave za upis podnose se na adresu: Sveučilište u Zagrebu Učiteljski fakultet, Savska cesta 77, 10 000 Zagreb, s naznakom: „Prijava na doktorski studij Cjeloživotno obrazovanje i obrazovne znanosti“

Rok za podnošenje prijava je do 20. rujna 2023. godine, odnosno do popunjenja raspoloživih mjesta.

Sve ostale obavijesti vezane uz upis mogu se dobiti putem elektroničke pošte: ; ; ili  telefonom 099 2174 473.

1. POTREBNA DOKUMENTACIJA

Uz prijavu na natječaj pristupnici su dužni priložiti: