Festival održivog razvoja

U Čakovcu je 13.5.2023. održan Festival održivog razvoja u organizaciji djece i roditelja skupine Delfinići iz Dječjeg vrtića Cipelica uz podršku gradonačelnice Ljerke Cividini. Na festivalu su sudjelovali vrtići, osnovne i srednje škole, studentice odgojiteljskog studija Učiteljskog fakulteta čime se po prvi puta cijela obrazovna vertikala udužila kako bi promovirala održivost. Cilj ove akcije je prezentacija aktivnosti, proizvoda i edukacijskih materijala na temu održivosti i tekstila koje se provode u odgojno – obrazovnim ustanovama. Festival je uključivao prikaz različitih aktivnosti koje se provode u ustanovama. Studentice 1. i 2. godine odgojiteljskog studija Odjsjeka u Čakovcu vodile su kreativne radionice za djecu i time doprinijele usvajanju vrijednosti i ponašanja koje promoviraju održivost.