
Andrija Večenaj rođen je 11. listopada 1986. u Koprivnici. Godine 2005. upisuje Studij dizajna, smjer Industrijski dizajn, na Arhitektonskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.
Diplomskim radom “Održivi dizajn i tradicionalni obrt” pod mentorstvom Mladena Orešića 2010. stječe akademski naziv magistar umjetnosti na području industrijskog dizajna.
Od 2013. do 2019. godine radi u Graditeljskoj školi Čakovec kao nastavnik vizualnih umjetnosti i dizajna na predmetima Teorija oblikovanja, Povijest struke, Vizualne komunikacije, Projektiranje interijera, Crtanje i slikanje, Konstrukcije i materijali, Tehnologija materijala, Tehničko crtanje, Pismo te Primjena računala (AutoCAD, Adobe Photoshop, Illustrator, Indesign i SketchUp).
Od 2019. godine zaposlen je na Učiteljskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu kao predavač, a od 2025. kao viši predavač na umjetničkom području, polje likovna umjetnost, na kolegijima Prostorno plastičko oblikovanje, Likovna kultura te Metodika likovne kulture.
Uz pedagoški rad, bavi se honorarnim i samoiniciranim projektima vezanim za dizajn interijera, industrijski dizajn i likovnu umjetnost.
Oblikovao je postave nekoliko izložbi Gradskog muzeja Varaždin – Muzej za poluvrijeme, izložbeni je postav ostvaren iz Zbirki donacije Artura Takača i varaždinskog sporta iz Gradskog muzeja Varaždin, izložba Dobar tek!, Kultura hrane u varaždinskom kraju, koja je 2023. proglašena najboljom izložbom u Hrvatskoj od strane Hrvatskog muzejskog društva, izložba Stoljeće tekstila, izložba u povodu 100. obljetnice djelovanja Varteksa, te Narod u nevolji, Veliki rat na varaždinskom području koja je 2014. proglašena najboljom izložbom u Hrvatskoj od strane Hrvatskog muzejskog društva.
Autor je dizajna postava paleontološke izložbe Mamuti; divovi ledenog doba, te povijesne izložbe Odgajani za uspjeh – obitelj Legenstein Muzeja Međimurja Čakovec.
Oblikovao je postav izložbe Slava Antoljak – Od zanata do primijenjene umjetnosti, od umjetničkog obrta do dizajna postavljenu u Hrvatskom dizajnerskom društvu (HDD), etnološke izložbe Lepoglavske čipke na Festivalu čipke u Lepoglavi, umjetničke izložbe Drava Art Biennale 2017., te arheološke izložbe Vlastelinstvo Gorbonok Muzeja grada Koprivnice.
Radove na umjetničkom području – kiparstvo, skulptura i mala plastika – izlaže na samostalnim i skupnim izložbama u Hrvatskoj i u inozemstvu: Koreja, Ukrajina, Španjolska, UK. Dobitnik je prve nagrade na Artwood festivalu 2016. na otoku Pagu za skulpturu u javnom prostoru pod nazivom Monolimit.
Član je Hrvatskog dizajnerskog društva (HDD) i Hrvatskog društva likovnih umjetnika Međimurja (HDLUM).
+385915389263