Otvoren Ured za znanost i međunarodnu suradnju

S osobitim Vas zadovoljstvom obavještavam da je 4. siječnja 2021. s radom započeo Ured za znanost i međunarodnu suradnju Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Svečano je otvoren u ponedjeljak, 11. siječnja 2021.

Ured za znanost i međunarodnu suradnju, ured br. 336

Riječ je o golemom uspjehu ove i trajnom nastojanju niza uprava Fakulteta u proteklih desetak godina.

Učiteljski fakultet više nije među nekoliko preostalih sastavnica Sveučilišta koje nemaju svoj Ured za međunarodnu suradnju i na to svi možemo biti ponosni.

Dvije će administrativne djelatnice biti zadužene za:

• poslove obavještavanje studenata i zaposlenika o raspisanim natječajima za mobilnost studenata, nastavnog i nenastavnog osoblja
  • suradnju s uredima Sveučilišta u Zagrebu, te agencijama i ministarstvima nadležnim za provedbu projekata i mobilnosti
  • organiziranje međunarodne razmjene studenata, nastavnog i nenastavnog osoblja
  • pružanje obavijesti o raspisanim natječajima za financiranje znanstveno-istraživačkih i razvojnih projekata te administrativno praćenje ugovorenih projekata
  • informiranje voditelja projekata i suradnika na projektima o pravilima, procedurama i nužnim dokumentima potrebnim za pravilno provođenje projekata (projekti financirani od strane EU i institucija u RH)
  • organiziranje radionica, seminara i ostalih aktivnosti vezanih za informiranje i educiranje zaposlenika i studenata Učiteljskog fakulteta.

Ovakav vid potpore procesima informiranja, prijave i provedbe znanstveno-umjetničkih istraživanja i mobilnosti imaju za cilj jačanje internacionalizacije Fakulteta, jedne od temeljnih strateških odrednica ovog Fakulteta i Sveučilišta.

Važni kontakti:

Prodekan za znanost, umjetnost i međunarodnu suradnju, doc. dr. sc. Tin Perkov

ECTS koordinatorica: dr. sc. Jelena Parizoska, predavačica –

Ured za znanost i međunarodnu suradnju:

Djelatnice:

• Ida Javorski Milošić, prof., voditeljica Ureda
  • Ana Perić, prof., suradnica u Uredu

Novootvorenom uredu želimo puno uspjeha i sreće u radu, puno realiziranih projekata i ostvarenih mobilnosti.

prof. dr. sc. Siniša Opić, dekan