Objavljen Erasmus+ Natječaj za mobilnost nastavnog i nenastavnog osoblja u ak. god. 2024./2025. – države članice EU-a i treće zemlje pridružene programu (KA131)

Sveučilište u Zagrebu raspisalo je Erasmus+ Natječaj za mobilnost nastavnoga i nenastavnoga osoblja te za dolazak nenastavnoga osoblja iz tvrtki i znanstvenih ustanova izvan RH u okviru Erasmus+ programa Ključne aktivnosti 1 (KA131) – Projekti mobilnosti za države članice EU-a i treće zemlje pridružene programu u akademskoj godini 2024./2025. za aktivnosti:

• poučavanje (nastavno osoblje Sveučilišta u Zagrebu i sastavnica te nenastavno osoblje iz tvrtki i znanstvenih ustanova izvan RH)
  • kombinirana aktivnost poučavanja i osposobljavanja (nastavno osoblje Sveučilišta u Zagrebu i sastavnica)
  • osposobljavanje (nastavno i nenastavno osoblje Sveučilišta u Zagrebu i sastavnica).

Rok za online prijavu: petak,  31. svibnja 2024. u 12 sati (podne).

Molimo obratite pozornost na sljedeće:

• NE ČEKATI zadnji dan za podnošenja prijave u sustav zbog tehničke podrške u slučaju poteškoća (POSEBNA NAPOMENA: 30. svibnja 2024. – neradni dan u RH).
  • natječajni dokumenti se mijenjaju iz natječaja u natječaj pa je važno koristiti isključivo obrasce objavljene prilikom objave Natječaja na web stranici Sveučilišta u Zagrebu
  • STA prijave nastavnog osoblja (mobilnost u svrhu poučavanja) – mora postojati potpisani Erasmus+ sporazum
  • objava jednog Natječaja za cijelu akademsku godinu
  • kriteriji za rangiranje (dodatni bodovi – UNIC)
  • novi nacionalni iznosi za životne troškove i troškove putovanja
  • regrupacija zemalja u tablici životnih troškova
  • Green travel –> pri putovanjima kraćima od 500 km, sudionik u pravilu treba putovati „zelenim“ sredstvima prijevoza.

Prijava interesa za dolazno osoblje šalje se s kratkim obrazloženjem na najkasnije do 20. svibnja 2024.
Za ishođenje dokumentacije od Učiteljskog fakulteta, molimo prijavitelje da poštuju internu proceduru sadržanu u ovoj OBAVIJESTI.

Molimo prijavitelje da pažljivo pročitaju tekst Natječaja i Upute uz Natječaj te da se upoznaju s prijavnom dokumentacijom.

Ured za znanost i međunarodnu suradnju () stoji na raspolaganju za sva moguća pitanja ili nedoumice u vezi s prijavom na ovaj Natječaj.

Važna napomena: ažuran popis partnera dostupan je ovdje. Crveno označeni su partneri unutar UNIC saveza, https://www.unic.eu/en.