Srdačno Vas pozivamo na koncert Kvarteta gitara, koji će se održati u utorak, 19. svibnja 2026. godine u 20 sati, u Auli Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, u sklopu Glazbene scene Učiteljskog fakulteta.
Na programu su djela Johna W. Duartea, Dietera Kreidlera, Celsa Machada, Ernesta Lecuone i E. Castellanosa, a koncert donosi raznolik izbor skladbi za gitarski kvartet — od stiliziranih plesnih oblika do suite engleskog skladatelja 20 stoljeća.
Kvartet gitara na Učiteljskom fakultetu djeluje već niz godina, u različitim sastavima. Uz voditelja Tomislava Vrandečića, tijekom godina u njemu su sudjelovali studenti polaznici izbornog kolegija Skupno muziciranje, kao i kolege profesori glazbenih škola. Aktualni sastav okuplja više generacija glazbenika: uz voditelja nastupaju Andrej Bon, Karlo Kočnar i Martin Urek. Sve ih povezuje Glazbeno učilište Elly Bašić, u kojem su svojedobno predavali ili pohađali srednjoškolsko glazbeno obrazovanje.
Program koncerta donosi susret različitih glazbenih iskustava, pedagoških putova i komornog muziciranja, s gitarom kao zajedničkim ishodištem i poveznicom.
Veselimo se Vašem dolasku!





